3 סיבות לנהל פרטי קשר בענן

יכולתן של גישות מבוססות ענן להשפיע על תחומים מגוונים ורבים בפעילות העסקית של חברות וארגונים ניכרת מאד בשנה האחרונה. ניקח לדוגמא את חברת המחקר Nucleus Research, אשר פרסמה לאחרונה מידע ממחקר שביצעה בתחום איכות הנתונים במסדי נתונים ורשימות אנשי קשר. איכות נתונים היא בעיה המוכרת היטב לחברות המשווקות ומוכרות ישירות לשווקים בינלאומיים, ובמיוחד לארה”ב. אלה משקיעות כסף רב ברכישת רשימות אנשי קשר מחברות המתמחות בכך, ולעתים קרובות מוצאות עצמן עם מסדי נתונים שאינם מעודכנים, כוללים מידע ‘מלוכלך’, והשימוש בהם, למשל בקמפיין דיוור אלקטרוני, מניב תוצאות נמוכות מהמקובל ומהמצופה.

הבעיה באה לידי ביטוי בהוצאות גבוהות מהנדרש על ייצור לידים (lead generation) בשלב רכישת הנתונים. הוצאות אלה מתנפחות אף יותר כאשר מתגלה הצורך להשקיע עוד בטיוב והעשרת הנתונים ברשימה היקרה ממילא. יתרה מכך, כיוון שהמטרה הסופית לשמה נרכשו הנתונים, קרי הגעה לקהל היעד הרלוונטי ויצירת לידים למכירות חדשות, נפגמת.

Nucleus Research הציגה גישה מבוססת ענן לשימוש במסדי נתונים של פרטי אנשי קשר לשימוש עסקי ושיווקי, וספציפית הודגמה ההשפעה החיובית של כלי מסוג זה, Jigsaw, על פרמטרים שונים הקשורים לפעילות זאת בחברות. גישה חדשה זו מנצלת את הענן ותכונותיו, על מנת לייצר מאגר נתונים מתחדש-תמידית המכיל  פרטי קשר של מיליוני אנשים ואשר מתוחזק באופן שוטף על ידי קהילת המשתמשים בו. על פי הבדיקה שערכה Nucleus Research, לקוחות Jigsaw נהנו משיפור של בין 10 עד 40 אחוזים באיכות הנתונים בהשוואה לרשימות מספקים נפוצים. בנוסף, על פי המידע שנאסף במחקר, מחירי רשימות הנתונים ב-Jigsaw היו נמוכים בעשרות אחוזים מאלה של ספקים מסורתיים. המשמעות עבור הלקוחות היא ירידה בעלויות רכישת הרשימות ולכן הפחתה בעלויות תהליכי lead acquisition. יתרה מכך, המחקר מציין כי לקוחות Jigsaw השיגו שיפור של כ-20 אחוזים בתוצאות השימוש ברשימות בקמפיינים של דיוור ישיר ואף גבוה מכך בדיוור אלקטרוני, וזאת בשל איכות הנתונים הגבוהה יותר.

Nucleus Research מסכמים את היתרונות במעבר לגישה מבוססת ענן לצרכי רכישת רשימות ומסדי נתונים של אנשי קשר כך:

  1. עליה בפרודוקטיביות של אנשי השיווק בשל הפחתת הצורך בטיוב וניקוי רשימות נתונים הגוזלים זמן ומעכבים את לוחות הזמנים

  2. עליה בפרמטרים מדידים של מענה לקמפיינים שיווקיים בהם נעשה שימוש ברשימות החדשות

  3. שיפור בהישגי המכירות של אנשי מכירות שעשו שימוש בנתונים המגיעים מ-Jigsaw

יש לציין כי חברת Jigsaw נרכשה בשנה שעברה על ידי Salesforce.com. כמה מלקוחות ServiceWise כבר יישמו לאחרונה את הכלים המוזכרים במחקר שסיפרנו עליו כאן.

למידע נוסף אודות Jigsaw עבור סיילספורס צפו בוידאו הבא:

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=RRSVVpQ47UA&w=448&h=252&hd=1]