היום הראשון של Dreamforce 2012

היום הראשון של כנס Dreamforce 2012, הכנס השנתי של Salesforce שהולך ותופח מדי שנה למימדי ענק, היה עמוס. עינת צור-שיין ובנצי ברנדס, מנכל”ים משותפים של ServiceWise, נמצאים השנה בכנס. הנה כמה מהרשמים שלהם.

הכנס התחיל בהכרזה של Salesforce שהשנה נרשמו מעל 90 אלף איש לארועים השונים שהתקיימו במהלכו. זה מספר מדהים ואין טוב ממנו להמחיש את גודלה ועוצמתה של התופעה שהיא Salesforce. האנרגיות באוויר גבוהות וזאת לא קלישאה. זה די ברור ש-Salesforce רוצים לגרום לכל מבקר ומבקרת להרגיש שהם חלק ממשהו באמת גדול. רמז לכך אפשר למצוא בשיבוץ של טוני רובינס, גורו ההעצמה האישית האמריקאי, שמעביר כאן סדנא לאלפי מבקרים נלהבים. נושא השיחה החם כאן הוא ללא ספק ה-Marketing Cloud עליו תכריז Salesforce במהלך הכנס. כולם מנסים לנחש במה מדובר, והרמזים שהחברה מפזרת רק מלבים את חרושת השמועות. נכחנו בהרצאת השותפים ביום הראשון ושמענו כמה מהדברים. נשמע בהחלט מסקרן! הססמה שהרבו לחזור עליה היא: turn insights to actions and connections to customers for life. בגדול, מדובר בחיבור שכולם ציפו לו בין פלטפורמת השיווק במדיה חברתית Buddy Media שנרכשה לפני פחות משנה, למנוע ההאזנה והניטור במדיה חברתית Radian6, ל-Salesforce CRM עצמה. את התמונה השלמה אנחנו צפויים לקבל מחר, בין היתר במהלך ה-keynote address של מארק בניוף, מנכ”ל ומייסד החברה.

אם מדברים על שיווק, קשה שלא להתרשם מהמאמצים שהשקיעו שתי שחקניות ה-marketing automation והספונסוריות הראשיות של הכנס, Marketo ו-Eloqua. הביתנים מדהימים ואנשי Marketo ערכו אתמול מסיבה (אחת מני רבות בעיר השמחה הזאת) במוזיאון SFMOMA. מוקדם יותר השבוע, Eloqua פירסמה פוסט מעניין ובו גרף המתאר את ההשפעה הישירה של Dreamforce על פעילות lead generation לפניו, במהלכו ואחריו לחברות המשתתפות בו. בקיצור, אם בשנה שעברה הנושא העיקרי היה ה-Social Enterprise, הפעם המילה השלטת היא Marketing.כבר אמרנו שהולך להיות מעניין מחר?

עוד נושא חם היום, יום שהוקדש להרצאות המיועדות לשותפים השונים של Salesforce (כמונו), היה ה-AppExchange, חנות האפליקציות של Salesforce. האתר עבר שדרוג רציני בחודשים האחרונים, ואחת ההכרזות המעניינות ביותר היתה על AppExchange Checkout, פתרון בילינג חדש שמיועד, לדברי אנשי החברה, לסייע לספקיות פתרונות טכנולוגיים המטפלים בבעיות עסקיות נקודתיות, להשתמש בפלטפורמת AppExchange כדי להגיע בקלות ללקוחות רבים יותר. עוד פרט מעניין שנחשף הוא שהאפליקציה המבוקשת ביותר בחנות בשנה שעברה היתה אפליקצית ניהול סקרי שביעות רצון לקוחות.

נמשיך לעדכן מחר.

Dreamforce 2012 outside Moscone Center, opening hours
Dreamforce 2012 outside Moscone Center, opening hours