פורבס: Saleseforce.com היא מספר 1 בחדשנות וברכישות, שנה שלישית ברציפות

Salesforce.com

המגזין הכלכלי המשפיע, פורבס, הכריז באחרונה על רשימת 100 החברות החדשניות ביותר בעולם ובראשן מפתחת התוכנה בענן, Salesforce.com , זו השנה השלישית ברציפות. הדירוג מתבסס על מה שבפורבס מכנים “פרמיית חדשנות”: הפער בין שווי השוק של החברה ובין תזרים המזומנים הנקי שלה, שנובע מעסקים קיימים. ההפרש בין המספרים, מסבירים במגזין, מהווה מעין בונוס שמעניקים המשקיעים, שמאמינים שהחברה תמשיך לייצר צמיחה ורווחיות על ידי חדשנות. פרמיית החדשנות של Salesforce.com מרשימה מאוד: 72.8%.

מארק בניוף, מייסד ומוביל החברה אמר בתגובה: “אנו עדים לעולם החדש שבו יש 5 מיליארד טלפונים סלולאריים, ובקרוב יהיו למעלה מ-5 מיליארד טלפונים חכמים. כוחו של הטלפון החכם הוא בחוויה האינטראקטיבית שאנשים מקבלים מכל סוג: תוכן, ניהול מסחר. המשמעות היא שהולכים להיות 5 מיליארד לקוחות שהם למעשה צרכי תוכן, תקשורת ומוצרים. הלקוחות שלנו יצטרכו לנהל את הקשר הזה עם אותם 5 מיליארד צרכנים ולספק להם שירותים. אנחנו נהייה אלה שנספק לכם את הפתרונות לכך. במהלך השנים האחרונות השקענו כ-4 מיליארד דולר בקניית חברות. הרכישה הגדולה ביותר שעשינו היא הכישרון. הגיעו אלינו אנשים עם רעיונות ויוזמה שהשפיעו עלינו עד כדי כך ששינינו את קו המוצרים והחזון. עדכנו את עצמנו. ב-Dreamforce הקרוב, שיתקיים בסאן פרנסיסקו בנובמבר, נצטרך להציג מוצר חדש באופן קיצוני ממה שיש לנו כעת”.

נתן גביש, סגן נשיא לפיתוח עסקי ב-Salesforce.com, אמר: “מי שמכיר את מארק בניוף והחזון שלו, לא הופתע מהדירוג הגבוה לו זכתה החברה. הנהלת החברה מחוייבת לחדשנות ולפתרונות שכמותם לא ראינו בשוק. לקוחותינו יודעים שחברתנו תביא להם את החדשנות גם בשנים הבאות”.

בנצי ברנדס, מנכ”ל משותף בחברת ServiceWise, שותפת זהב של Salesforce.com בישראל, ציין: “זה תענוג גדול להגיע ללקוח ולדעת שאתה מציע לו פתרון ומוצר ששווים את ערכם ויותר. אנו רואים את הערכת השוק הישראלי לפתרונות Salseforce.com והדרישה להם הולכת וגוברת, הן בזכות הערך המוסף הגבוה שלהם לארגון והן בזכות הידע המקצועי שאנו יכולים להביא לפתחם בשוטף”.

לרשימת החדשנות של פורבס ל-2013 לחצו כאן.