גרטנר: Salesforce מובילה בין ספקיות ה-CRM בקטגוריית ניהול לידים

גרטנר פירסמה בתחילת החודש שעבר את “ריבוע הקסם” שלה לקטגורית CRM Lead Management. זוהי תת-קטגוריה של ה-CRM, שוק שלכשעצמו, על פי הניתוח, חווה צמיחה גלובלית של 12.7% בשנת 2011 לעומת 2010. תת הקטגוריה של ניהול לידים ב-CRM מנפקת את שיעורי הצמיחה הגדולים ביותר בתוך תחום ה-CRM הרחב, ובשנת 2011 שיעור הצמיחה בה היה דו-ספרתי וצפוי להמשיך כך גם בשלוש השנים הבאות. צמיחה זו מבטאת את הענין הרב במערכות marketing automation ובחיבור שלהן למערכות CRM.

הניתוח של גרטנר מציב את Salesforce כראשונה בין החברות הנמצאות ברביע ‘שחקניות הנישה’ בתחום ניהול הלידים, מעל ספקיות ומערכות כמו IBM Unica, SAP CRM ובתחתית Microsoft Dynamics CRM.

רביע הקסם של גרטנר למערכות ניהול לידים ב-CRM
להגדלה ליחצו על התמונה

בין החוזקות של Salesforce CRM כפתרון לניהול לידים מציין הדו”ח את היכולות האינטגרטיביות לניהול לידים בתוך ה-CRM של סיילספורס, לרבות קיומו של אובייקט ליד Native, פתיחות מירבית למפתחי צד ג’, תכונות Campaign Management והאפשרות לבצע אוטומציה בסיסית של תהליכים טיפול בלידים באמצעות Workflows.

לאוטומציה מתוחכמת יותר של ניהול הלידים, סיילספורס מציעה אקוסיסטם עשיר ופעיל של ספקיות פתרונות ומוצרים דרך ה-AppExchange, כאשר שתיים מהשותפות הבולטות ביותר, Marketo ו-Eloqua, אף שולטות בעצמן ברביע ה-Leaders באותו ניתוח של גרטנר.

משמעות הדבר היא שהשילוב של Salesforce CRM יחד עם פתרון Marketing Automation כמו Marketo מהווים, לפי גרטנר (ואנו מסכימים עם הניתוח הזה מכל לב ומנסיוננו בתחום) את הפתרון הטוב ביותר לצרכי ניהול לידים: best-of-breed.

לקריאת הדו”ח המלא של גרטנר.