הכוח (הנשי) לחלום!

זהו. חזרנו משבוע אינטנסיבי מאוד ומרתק להפליא.

בקרוב מאוד נפרסם סיכום טכנולוגי על החידושים המרשימים שהוצגו בכנס. אבל בינתיים רצינו לשתף בחוויות האנושיות.

הרבה דברים בלטו השנה, בהשוואה לשנים עברו:- זהו כבר לא חלום (Dream) זאת מציאות עוצמתית (force)

– מדובר בכמות אדירה של אנשים (120000 איש)

– מופע פתיחה ופעלולים שלא היה מביישים את העיר ההוליוודית הדרומית לכאן

– הנעליים המעוצבות של מארק בניוף (ראו למטה)

– כוחה של קהילה ותרומה לקהילה

– העוצמה הנשית, שתי הנקודות האחרונות ליוו את כל ההרצאות המרכזיות בכנס. רב השעה הראשונה מתוך דברי הפתיחה, להם יש חשיפה בינלאומית וירטואלית רחבה ביותר (מעבר ל 15000 איש שנמצאים פיזית באולם הכנסים הענק) הוקדשה לפעילות של החברה בתרומה לקהילה. הציניקנים שבינינו יגידו שזה מכשיר אדיר ליחסי ציבור וזה בהחלט נכון. עם זאת, הערך המוסף של זה הוא העלאת המודעות לנושא התרומה לקהילה והמודל 1:1:1 ( 1% מהמוצר, 1% מההכנסות ו 1% מזמן העבודה נתרמים לקהילה) כמו גם תרומות ופעולות קונקרטיות שעושה חברת Salesforce.com והשותפים העיסקיים שלה לטובת הקהילה המקומית ואף הקהילה הבינלאומית (לדוגמה בהאיטי ובפיליפינים).

כשעלתה על הבמה דוגמנית העל היפיפיה פטרה נמקובה, מארק בניוף לא התבלבל לרגע והצליח לספר במשפט מצמרר אחד את הסיבה שבגינה פטרה החליטה להקדיש את חייה לטובת ארגון צדקה שהיא עומדת בראשו. פטרה וארוסה היו בתאילנד בזמן הצונמי , הוא לא שרד והיא נפצעה והחלימה תוך שהיא צופה בבעתה בטרגדיה האנושית המתרחשת סביבה, בדגש על גורלם של הילדים שנשארו חסרי כל.

פטרה מנהלת היום ארגון צדקה בינלאומי הפועל לטובת ילדים נזקקים, והמקבל תרומות מחברת Salesforce.com.

אנשי השיווק בחרו בסיפור הוליוודי משובח עם התחלה דרמטית, יפיפייה בלונדינית וסוף טוב (וזה מצליח לרגש גם ציניקנים מושבעים) רק שבמקרה הזה הסיפור הוא אמיתי לחלוטין ואם אפילו בשביל פרסומת, הרי שאוכלוסיית הילדים הנזקקים יצאה נשכרת וטוב שכך.דגש רב ניתן על הכוח הנשי ולראיה חלק ניכר מה״סלבס״ והמרואיינים היו בעצם מרואינות – ממג וויטמן, מנכלית HP דרך פטרה לעיל, מאריסה מאייר מ YAHOO ושריל סנדברג מ Facebook.

חלק מהמרואינות לעיל הופיעו במסגרת ראיונות ״אינטימיים״ עם מארק, והיו משעשעים משהו, בהתחשב בעובדה שצופים בהם Live כ 15000 איש. ועדיין, יש למארק יכולת לאפשר דיאלוג, שנראה די אותנטי ובו משתקפת האישיות של כל אחת מהמרואיינות.

הראיון עם שריל סנדברג, נראה כסדנת coaching ששריל עושה למארק לעיניי הצופים. מארק שיתף בדילמות ניהוליות שנוגעות בנשים בחברת Salesforce.com שהן עובדות ומנהלות ושריל ייעצה לו איך להתנהל ו/או העירה או ציינה לשבח. היא אפילו הצליחה להביך את מארק בנושאים הקשורים ״ לעניינים שבינו לבינה״

אולי בניגוד לתדמית שלה, שריל מצטיירת כדמות נעימה ביותר ואפילו עם קמצוץ של חוסר נוחות ביחס למעמדה הבכיר ולחשיפה הציבורית שהיא מקבלת. היא בהחלט מעוררת השראה ומחשבה על הסטראוטיפים המגדריים שכולנו שבויים בהם ומה ניתן לעשות כדי להתמודד איתם. היא מעודדת נשים להביע את עצמן, לעשות את מה שהן אוהבות גם אם זה לא עונה על הסטראוטיפ המגדרי אך מבלי להתכחש להבדלי המגדר ואפילו תוך ניצול את היתרונות היחסיים שלהם.

בתור מי שהגיעה למשרה כה בכירה בחברת ענק, היא בהחלט מהווה דוגמה אישית נאותה. זה היה יפה לראות איך ההרצאה הזאת גרמה לנשים לחייך , וטוב שכך.

קשה לדמיין איך יפתיעו אותנו גם בשנה הבאה. השיאים נשברים בכל פעם מחדש. מה שנותר לנו זה לחזור לשגרה ולהמשיך לחלום עד הכנס הבא…אנחנו כבר רשומים.