שימושים מתקדמים בדוחו”ת: ניתוח טרנדים

אתם ודאי מכירים היטב את יכולות הדיווח והניתוח של Salesforce.com. אולם האם אתם יודעים כיצד לנתח טרנדים? איך, למשל, להשוות בין שיעור סגירת העסקאות ביוני השנה לעומת השנה שעברה, וזו שלפניה? הכירו את ה-snapshot.

אחד הפיצ’רים המעניינים באזור הדוח”ות הוא היכולת לשמור snapshot של דו”ח מסכם בנקודת זמן מסוימת. המשמעות היא האפשרות לנתח סדרה של סיכומי דוח”ות וכך לאתר טרנדים על פני טווחי זמן ארוכים. כך ניתן להשיב על שאלות שדורשות תצפית ארוכת-טווח על הנתונים שלכם כפי שנראו בנקודות זמן שונות, כמו השאלה כיצד נראה ה-pipeline שלנו באותו היום לפני חודש, חודשיים ושנה; או האם מתקיימת התנהגות עונתית במענה לקמפיינים השיווקיים שלנו, ועוד.

dashboard-1לדוגמה, אחד מלקוחותינו ביקש ליישם דו”ח אשר מסכם את מצב ה-pipeline ביום הסגירה החודשי, על פני ששת החודשים האחרונים. כדי לעשות זאת, יצרנו snapshot פעם בחודש, ויצרנו דו”ח חדש בשם Pipeline Trend שמסכם את ה-snapshot. לבסוף יצרנו dashboard שיציג בצורה גרפית את תוצאות הניתוח, כפי שניתן לראות בתמונה משמאל. כעת, צוות ההנהלה יכול לראות כיצד מתנהגים האלמנטים השונים שמרכיבים את ה-Pipeline בהשוואה לאחרים על פני ציר זמן. ניתוח מסוג זה עשוי להציף אנומליות והתנהגויות שלעתים קשה להבחין בהן אחרת. למשל, אילו גרף הסכום (הקו הכחול) היה עולה בשיעור נמוך, ניתן היה להסיק שלמרות העליה בכמות העסקאות שבצינור, השווי שלהן דווקא הולך ויורד, דבר שעשוי להוביל את המנהלים להורות על בחינה מחודשת של מודל התימחור או של מצב השוק.

מידע נוסף על היכולת, יחד עם וידאו המדגים את אופן היישום, תוכלו למצוא כאן. באם יש לכם שאלות, נשמח כרגיל לעמוד לרשותכם.