לא פטפוט אלא שיא היעילות

 

chatterכלי תקשורת ועבודה מקוונים מתאפיינים באבולוציה. היום מייל נראה כבר כאופציה כמעט אנכרוניסטית, וגם את המסנג’ר בקושי זוכרים. נדלג בזריזות על כמה אפליקציות שבאו בהמשך ונציין כי בדור הבא של מערכות שיתוף הידע והתקשורת המקוונות בארגונים בולטת אפליקציית ה-Chatter, כלי עדכני ונוח להצפת שאלות, להתייעצות ממוקדת ומהירה ולקידום נושאים בעבודה, מבית היוצר של Salesforce.com. נזכיר, כי החברה מיוצגת בישראל ע”י שותפת הזהב, ServiceWise, ספקית שירותי ה-CRM.

אז מהו ה-Chatter? מדובר למעשה באפליקציית שיתוף חברתי-מקצועי מבוססת ענן, הדור הבא של הפורומים והמסנג’ר, שמסייעת לאנשי מקצוע ולחברות לעבוד טוב יותר ביחד. למשל, במקום להוציא מייל עם שאלה בתפוצה רחבה, ניתן להעלות שאלה במנגנון ה-Chatter, שהופכת לנושא אליו מתייחסים בזמינות גבוהה פונים שונים שרלבנטיים לנושא או מתעניינים בו. מעלה השאלה יכול בצורה נוחה וידידותית לעבור בזריזות על כל התשובות ולהתרשם מה נכון לו להמשך העבודה. זו יכולה להיות שאלת תמחור, שיווק או כל סוגייה אחרת. ב-Chatter התשובות יהיו מקצועיות וממוקדות, ולא פחות חשוב – מרוכזות בשדה אחד, מה שמאוד נוח לשימוש.

ניתן להתייחס גם אל משתמשי ה-Chatter כאל קבוצת מיקוד, ולבדוק באמצעותם תגובות לרעיונות שונים. ניתן לשתף קבצים, אפילו קבצים גדולים שעלולים להיות כבדים כדואר אלקטרוני, וליהנות מההערות ומהתובנות של משתמשי ה-Chatter על הקובץ המופץ.

ניתן כמובן גם להמשיך ולעקוב אחר דיונים לאורך זמן, ולגלות כך רעיונות טובים, הערות חשובות, וככלל – טיפים שטובים לייעול העבודה. ניתן גם להשתמש בפלטפורמה הזאת כדי לתפור פתרונות לצרכים ייחודיים של לקוחות, בזמן קצר, תוך הסתייעות במוחותיהם היצירתיים של משתמשי ה-Chatter, בין אם הם נמצאים בחדר הסמוך ובין אם מעבר לים.

והצימוק לאחר פריסת כל היתרונות הללו, הוא שמשתמשי ה-Chatter כבר דיווחו על הפחתה של כ-27% בצורך בפגישות ובמצגות בעקבות שימוש בכלי היעיל הזה.

מוזמנים להיכנס לאתר Salesforce.com לשם קבלת מידע נוסף והדגמה – http://www.salesforce.com/chatter/overview/top10ways/?d=70130000000sDJ5&internal=true.

  • התמונה צולמה ע”י me and the sysop’s photos , משתמש האתר flickr.com