אביב הארגון החברתי: עיקרי ההכרזות מכנס סיילספורס השנתי

כנס Dreamforce 11 השנה הוא תצוגת כח מרשימה של אחד הכוחות העולים הבולטים בעולם המחשוב הארגוני. Salesforce.com, שתחילת דרכה בעולם הכנסים לפני כעשור כללה פרובוקציות שיווקיות בשטח הכנסים של Siebel ו-PeopleSoft, הצליחה למשוך כ-45 אלף משתתפים לכנס שהוכרז כגדול ביותר בתחום, גדול אף יותר מכנס OpenWorld של אורקל, האויבת-משקיעה הגדולה. למעלה מ-30 אלף אנשים נוספים ברחבי העולם צפו בהרצאת הפתיחה של מארק בניוף אמש בשבע בערב שעון ישראל. כאן ב-ServiceWise אנו עוקבים מקרוב אחר כל הדיווחים המגיעים מהוועידה. הנה סיכום של ההכרזות המשמעותיות, בליווי פרשנות שלנו, במטרה לסייע לכם – לקוחות סיילספורס בישראל וחברות ועסקים הבוחנים את פתרונותיה- להבין האם וכיצד החדשות הללו צפויות להשפיע עליכם.

Data.com – מאגר מבוסס-ענן לנתוני אנשי קשר

כתבנו בעבר על Jigsaw, אותו מאגר מבוסס-ענן וקהילה אשר Salesforce רכשה בשנה שעברה, ואשר נועד לאפשר לארגוני מכירות ושיווק להעשיר ולתחזק את מאגר פרטי הקשר והחברות שלהם. כעת, סיילספורס הכריזה על השקת data.com, שירות מקוון בשיתוף עם מאגר פרטי החברות הוותיק דאן אנד ברדסטריט (D&B). השירות תומך בפועל בשתי פונקציות מרכזיות של ה-CRM. הראשונה – ניקוי והעשרה של פרטי קשר עבור אנשי קשר קיימים, מתוך המאגר. השניה – ייבוא פרטי אנשי קשר וחברות לטובת קמפיינים שיווקיים. הוידאו הזה יסייע לכם להבין טוב יותר כיצד זה עובד.

איך זה ישפיע עלי? נסיוננו ב-ServiceWise מראה כי השימוש ב-Jigsaw בקרב לקוחות ישראלים חווה גידול השנה. הוספת הפרופיל החברתי של אנשי הקשר והיכולת לייבא מידע ממאגר עשיר כל כך כמו D&B, הופכים את data.com לכלי רב ערך עבור כל חברה וארגון בישראל אשר מוכר ומשווק לקהל יעד גלובלי, ובמיוחד אמריקאי. בדף זה תמצאו מידע נוסף על הגרסאות השונות של השירות ומחיריהן. כמובן שנשמח לעמוד לרשותכם למידע נוסף.

הארגון החברתי – The Social Enterprise

בנאומו, מארק בניוף שם דגש חוזר ונשנה על ה-Social Enterprise, שעיקרו הצורך של עסקים וארגונים לאמץ את עקרונות מהפכת המדיה החברתית ולהפוך לארגונים “חברתיים”. בניוף שאל בנדיבות מעולם האקטואליה כאשר הכריז שהגיעה שעת ה”אביב הארגוני” (על משקל האביב הערבי, קרי המהפכות בלוב ובמצרים שהסתייעו רבות בכלי מדיה חברתית) במסגרתו לקוחות המחשוב הארגוני ימרדו בספקים ונותני שירותים שלא יהיו מספיק “חברתיים”. בקצרה, המשמעות היא קפיצת דרך ביכולות התקשורת הפנימית והחיצונית של הארגון. פנימית – בין המחלקות ועובדי הארגון עצמו. חיצונית – בין הארגון ללקוחותיו ולשוק כולו.

מלבד העובדה ש-Data.com מכיל גם את פרופיל המדיה החברתית של אנשי הקשר המנוהלים בו, הכלי העיקרי שסיילספורס מעמידה לרשות הארגון החברתי הוא Chatter.

Chatter : תקשורת פנים-ארגונית בעידן החדש

בין הפיצ’רים החדשים שהוכרזו, ואשר יהיו זמינים במהדורת Winter 12, כלומר באוקטובר השנה: צ’אט בזמן-אמת לרבות אינדקציות Presence (כלומר היכולת לראות אם המשתמש זמין או לא); Customer Groups שיאפשרו לארגון להעניק גישה מאובטחת ללקוחות, כלומר משתמשים חיצוניים, לדיונים ב-Chatter הפנימי; והרחבת האפשרויות להתחבר לפלטפורמת ה-Collaboration הזאת לאפליקציות חיצוניות, כולל חיבור ל-SharePoint של מיקרוסופט.

איך זה ישפיע עלי? אם עדיין לא הטמעתם את השימוש ב-Chatter, אשר זמינה חינם בכל מהדורות Salesforce.com, הסיבות לכך הולכות ומתמעטות. נכון, אלו לא כלים שמיועדים לתרום ישירות לשורת הרווח של העסק שלכם. אבל הם כן מיועדים לשפר תהליכים פנימיים שנוגעים לשיתוף מידע וידע בין העובדים, ובכך מסוגלים להשפיע על היכולת להעניק שירות טוב יותר ללקוחות, וכוח רב יותר לאנשי המכירות שפעמים רבות זקוקים למידע טקטי אך לא בהכרח יודעים למי לפנות. אנחנו ב-ServiceWise הטמענו את Chatter בתהליכים פנימיים שמשרתים אותנו לטובת ניהול פרויקטים, ובכך ביטלנו לחלוטין את תעבורת האימיילים המייגעת שהיתה פועל יוצא של התהליכים הללו. כפי שעשינו פעמים רבות בעבר, אנחנו מאד ממליצים לכל לקוח להתנסות בפלטפורמה בעצמם.

 

Database.com : אחסון וגישה מאובטחת למסד נתונים מבוסס-ענן

נכון, זה קצת מבלבל, אבל Database.com זה לא Data.com אודותיו סיפרנו למעלה, ושניהם הושקו בימים אלה על ידי סיילספורס. Database.com הוא פרי פרויקט גדול של Salesforce.com שנועד להסדיר את הגישה המאובטחת למידע CRMי עבור כל סוג של אפליקציה או מכשיר. כפי שאנחנו מבינים זאת, מדובר בכלי פיתוח משלימים ושירות משלים לפלטפורמת Force.com שמיועדים לכל מי שמעוניין לפתח אפליקציות ארגוניות ללא קשר ל-Salesforce CRM, וזקוק לשירותי מסד נתונים, אבטחת מידע וזיהוי משתמשים מבוססי ענן וגמישים מבחינת היכולת לתמוך בתעבורה ונפחים קטנים ועצומים כאחד. בנוסף למודל תמחור גמיש, השירות יכלול גם תמיכה במודל DRO: Data Residency Option, אשר נועד לאפשר לארגונים המעוניינים להשתמש ב-Salesforce CRM אך מוטרדים מבעיות הקשורות לאבטחה ושליטה על מידע, להחזיק העתקים של המידע הרגיש בכל מקום שירצו. למעוניינים במידע טכני אודות השירות, כאן תוכלו לראות איך זה עובד.

איך זה ישפיע עלי? שירות זה רלוונטי למפתחי אפליקציות שמעוניינים להשתמש בתשתיות הענן של סיילספורס. הוא פחות רלוונטי ללקוחות ה-CRM של החברה.

 touch.salesforce.com : ממשק Salesforce.com מותאם-טאבלטים וסמארטפונים מהדור החדש

סיילספורס מהמרת על HTML5. משמעות הדבר היא שהחברה מתמקדת פחות באפליקציות ספציפיות למערכות הפעלה של סמארטפונים (כמו אנדרואיד או iOS) ומאמינה שהעתיד נמצא באפליקציות ווב עשירות. לשם כך השיקה את touch.salesforce.com, אשר למעשה הינה גישה לסביבת ה-Salesforce.com שלכם שהותאמה לשימוש בטאבלטים וסמארטפונים התומכים במסך מגע, כמו ה-iPad. אם יש לכם מכשיר כזה, תוכלו לנסות זאת בעצמכם ברגע שהשירות יהיה זמין (להערכתנו בימים הקרובים). עם הגישה לאתר, הוא יזהה את סוג המכשיר שלכם, ובמידה שזהו מכשיר תומך, תקבלו ממשק אחר לחלוטין מזה שזמין למשתמשים ‘רגילים’.

איך זה ישפיע עלי? במידה ויש משתמשים בארגון או בעסק שלכם שיש להם מכשירים תומכים, אלו ייהנו מחווית משתמש עשירה יותר שבהחלט עשויה לתרום לעליה בשימוש ב-CRM וב-Chatter. סיילספורס מבינה שגישה מכל מקום ובכל רגע היא משהו שמשתמשים רוצים וצריכים, ולפי ההכרזה הזאת היא לא מתכוונת להישאר מאחור.