העסקה הגדולה בתולדות Salesforce.com: רוכשת את ExactTarget ב-2.5 מיליארד דולר

Salesforce.comהעסקה הגדולה בתולדותיה של Salesforce.com והרכישה השמינית של ענקית מיחשוב הענן בתוך 12 חודשים: בסוף השבוע נודע כי החברה רוכשת את  ExactTarget שעוסקת בשיווק ברשתות חברתיות, בעסקה של 2.5 מיליארד דולר. ExactTarget מציעה תוכנת שיווק כשירות אינטרנט, ומסייעת לעסקים להתאים אישית הודעות דואר אלקטרוני וסמסים, ולהפעיל מסעות פרסום ברשתות חברתיות.

ל- ExactTarget  כ-6,000 לקוחות, ובין המפורסמות שבהם נמנות קוקה קולה, GAP  ונייקי. לאחר ש-Salesforce.com  ביצעה ברכישה הזאת מהלך תגבור הפתרונות שיש לה להציע בתחום הרשתות החברתיות, אמר מארק בניוף, מנכ”ל החברה, בשיחת ועידה עם אנליסטים: “זו הרכישה החשובה בתולדות החברה. ניקח פסק זמן של 12 עד 18 חודשים בכל הקשור למיזוגים ורכישות”.

בהתייחס לדיווחים אמרה עינת צור שיין, מנכ”לית משותפת ב-ServiceWise, כי “אין ספק שרכישת הענק של Salesforce.com מעידה על עליית מדרגה בחשיבות של שיווק מקוון בתהליך העסקי”.  ServiceWise היא שותפת זהב של Salesforce.com בישראל.

לדברי צור שיין, “מארק בניוף, מנכ”ל Salesforce.com, מעורה היטב בתעשייה הבינלאומית, ומבין שיותר ויותר תקציבי IT עוברים לסמנכ”לי השיווק ל-CMO’s”.

עוד לדבריה, “הרכישה מעצימה את הפתרון שנותנת Salesforce.com בתחום השיווק מבוסס מיחשוב ענן. כמי שקורא את השוק ומקשיב ללקוחותיו, מבין בניוף כי לקוחותיה של החברה רוצים את נוכחותה של Salesforce.com  בתחום השיווק המקוון. זה כולל שייוק סלולרי, דיגיטלי ובדוא”ל הן לארגוני B2B והן לארגוני B2C”.

מחברת אוטומציית השיווק, מרקטו, נמסר: “אנחנו לא רואים שום סיבה שהחדשות האחרונות ישפיעו על המובילות שלנו בקרב לקוחות Salesforce.com או בשוק בכללותו. אנו שמחים לקראת העתיד, ונמשיך לספק ללקוחותינו והשוק כולו טכנולוגיה חדשנית ופתרונות מקיפים”.