כך שיפרה מג ויטמן, מנכ”לית HP, את המכירות בעזרת כלי המכירה של Salesforce.com

Marc Benioff with Meg Whitman

מג ויטמן היא הדמות שמרק בניוף, המייסד, היו”ר והמנכ”ל של Salesforce.com, מכנה “הגיבורה שלי” (ראו תמונה מתוך דף הפייסבוק של בניוף). המנכ”לית לשעבר של איביי, שמנהלת כיום את היולט פקארד, נקראה לחזור מתוכניותיה לפנסיה ולהציל את HP מהסרבול הניהולי אליו נקלעה החברה ומקריסת המניה. ויטמן הצליחה בשנה וחצי לעזור לספינה הגדולה לנווט למים בטוחים יותר – ולהתכונן לאפשרות של עשיית רווחים משמעותית.

כתבה בפורבס על האופן שבו מג ויטמן הצילה את HP  מצלילה, מציינת בין היתר כי כדי להניע את שני העסקים המסורתיים של HP החלה ויטמן בשיפוץ כללי של אופן המכירה של החברה. סקרים פנימיים הראו כי יותר מ-20 אלף אנשי המכירות של HP  דירגו את כלים המכירה העומדים לרשותם בתוך החברה עצמה בציון 7 על סולם מ-1 עד 100. כדי להגיש הצעת מחיר על הזמנה מורכבת נדרשו ל-HP  לא פחות משלושה שבועות, בעוד שהמתחרים יכלו לעשות את אותו הדבר בתוך כמה ימים. לקוחות רבים התרגזו, ואחרים פשוט הלכו למקומות אחרים.

כשג’ון הינשואו, סמנכ”ל התפעול של ויטמן, הציע להסיר את תוכנת ניהול המכירות הוותיקה סיבל של אורקל לטובת כלי תוכנה חדשים של Salesforce.com, היא נתנה לו אור ירוק לבצע את ההמרה במהירות האפשרית. התור של HP  לקבלת הצעת מחיר התכווץ ב-75%, והדירוג הפנימי שנתנו אנשי המכירות זינק ליותר מ-70. למוכרים נעלם האולקוס ומערכת היחסים עם הלקוחות תוקנה.

לכתבה המלאה של פורבס