בראש רשימת האנשים המשפיעים ביותר של המגזין CRM: מארק בניוף

benioff-02 (1)מגזין CRM הכתיר באחרונה את האנשים שהשפיעו הכי הרבה על עולם מערכות הניהול לקוח. על פי תחזית של חברת המחקר גרטנר (Gartner), יותר ממחצית שוק זה יהיה בתצורת תוכנה כשירות עד 2016. עוד צופה גרטנר ששוק יישומי ה-CRM  הניידים, שהיו זמינים להורדה בשנים האחרונות, יהיו פופולריים יותר בשנים הבאות. הנושאים הללו הוזכרו בכתבה שפרסם אתר אנשים ומחשבים.

מהכתבה עולה, כי הנבחרים המשפיעים ביותר על עולם ה-CRM, באופן לא מפתיע, עומדים בראש החברות הגדולות בתחום שמייצרות ציפיות גבוהות, ומעל כולם מארק בניוף,  המייסד והמנכ”ל שלSalesforce.com. עורכי CRM הגדירו אותו כ”ממציא הנדיב”.

בניוף עוסק ביזמות וחדשנות כבר 15 שנים ונתפש כאדם ששונא לבזבז זמן. כאשר ייסד את החברה ב-1999, איש לא הבין בדיוק על מה הוא מדבר; המושג “ענן” עדיין לא היה באזז אמיתי. החברה אז היתה בגדר חברת הזנק, אבל מהר מאוד התמקמה במודעות הציבורית ובשווי של מיליארדי דולרים. עובדה זו הכניסה את בניוף לרשימה היוקרתית של המובילים בתעשייה. אבל, יותר מכל זוכרים לבניוף ולחברה שלו את התרומה האדירה שלה למדיה החברתית, בשילובה בעסקים וביציקת התכנים שלה בתחום ה-CRM.

לדעת העורכים, הסיבה המרכזית להכתרת בניוף כאיש השנה בעולם ה-CRM  היא החלטתו האסטרטגית לעשות את השינוי לכיוון המדיה החברתית.

בתחזית שפרסמה גרטנר על שוק ה-CRM  נטען, בין היתר, כי גם השנה תישאר Salesforce.com  במעמד הספק הגדול ביותר בתחום של תוכנה כשירות. יצוין, כי היא עקפה את סאפ (SAP)  בהכנסות מ- CRM והגיעה להיקף של 2.5 מיליארד דולר בשנה החולפת. החברה חולשת על יותר משליש משוק ה-CRM , לפני מיקרוסופט (Microsoft)  אורקל (Oracle)  וכאמור סאפ.

בכתבה מצוין כי Salesforce.com מחפשת מנהל לסניף המקומי, וכי היא מיוצגת בארץ על ידי מספר חברות מצליחות, שהראשונה ביניהן המוזכרת היא סרוויס וויז (ServiceWise). עוד מצוין, כי נתן גביש, מוותיקי הענף וסמנכ”ל פיתוח עסקי של Salesforce.com , מלווה את הסניף המקומי מתחילת דרכו.

בניוף ביקר לא מכבר בישראל, במסגרת ועידת נשיא המדינה, ואף השתתף בפאנל שהנחה ד”ר יוסי ורדי. בהתייחסו לחזון החברה אמר אז כי: “המודל המנחה הוא מוטה לקוח”. עינת צור-שיין, מנכ”לית סרוויס וויז, מצוטטת גם היא בכתבה באמרה כי ” ה-CRM  הוא מהתחומים הדומיננטיים במערכות המידע ,ויש צמיחה ברורה בשירותי Salesforce.com גם בישראל”.

להמשך הכתבה

* התמונה של מארק בניוף מתוך הכתבה המצוטטת.