ארגונים: את Chatter Free כבר הפעלתם?

השבוע הזכירו לי משפט מהעבר: נותנים לך תיקח, מרביצים לך תברח. Salesforce.com לא בדיוק ידועה במתנות שהיא מחלקת חינם (יש מספיק סיבות אחרות לאהוב אותה) כך שכשזה קורה כדאי לנצל את זה עד הסוף. וזה בדיוק מה שאנחנו ממליצים לעשות עם Chatter Free.

מה זה Chatter Free?

בכנס Dreamforce 2010 שהתקיים מוקדם יותר החודש בסן-פרנסיסקו הכריזה סיילספורס, בין היתר, על השקת גרסת Freemium של Chatter, כלי שיתוף המידע והידע הארגוני שהשתלב כשכבה עצמאית בפלטפורמות Salesforce.com. מודל פרימיום פירושו האפשרות להשתמש ביישום כלשהו בגרסתו הלא-מלאה, חינם אין כסף. חברות המשתמשות במודל הזה למעשה מאפשרות למשתמשים להתנסות ביישום ללא עלות ולהחליט בעצמם אם לעבור לגרסה המלאה בכל שלב, מאוחר יותר. זו לא גרסת ניסוי, אין כאן מגבלה של 30 יום. מה כן יש?

ראשית, הציצו בוידאו הקצר הזה שיציג לכם את Chatter.

היכרות קצרה עם Chatter Free

עקרונית, Chatter כלולה ברשיונות Salesforce.com בכל המהדורות, כך שכל משתמשי הארגון שיש להם משתמש סיילספורס.קום יכולים כבר לעבוד עם Chatter. וישנה גם אפשרות לקנות את הגרסה המלאה של יישום Chatter ולהטמיע רק אותה בארגון. הרעיון של Chatter Free הוא שכל ארגון יכול כעת להרחיב את השימוש ב-Chatter לכל עובדי הארגון, גם אלה שאין להם רשיון משתמש ל-org הארגוני. כל שהאדמין צריך לעשות זה לשלוח הזמנות לעובדים שאינם משתמשים, ואחרי רישום קצר ומהיר הם יכולים להינות מאפשרויות שיתוף המידע ומהממשק דמוי הפייסבוק של Chatter.

אצלנו ב-ServiceWise מימשנו את האפשרות הזאת, וכיום כולנו משתמשים ב-Chatter כדי לעדכן את הסטטוס שלנו (וכך לדעת שאביטל נמצאת אצל לקוח ותגיע רק אחה”צ למשרד), לשלוח שאלות קצרות לקולגות (וכך להוריד מעט מהעומס הכרוני של הדואר שלנו), ולסגור ענייני אדמיניסטרציה, כמו איפה ומתי בדיוק נחגוג את השנה החדשה Smile

אז נותנים לכם. לא תיקחו?