המערכות של Salesforce לעומת אלה של Siebel: מבט אל עתיד ה-CRM

sfdc-logo

בשוק ה-CRM, בין תומכי המערכות של Salesforce לבין מצדדי המערכות של Siebel של אורקל הוותיקה, יש הטוענים כי סיבל הוא מוצר מבוסס יותר, תכליתי יותר.

דניס פומבריאנט, המיייסד ומנכ”ל קבוצת המחקר Beagle LLc, חברת ניתוח ממוקדת CRM מבוסטון, פרסם באתר techtarget.com מאמר משווה, ובו הוא טוען כי סיילספורס מביאה את העתיד בתחום ה-CRM, ומנצחת בכך את אורקל הוותיקה.

לדבריו, הדרך הטובה ביותר להבין את ההבדל בין שתי החברות היא לא תוך התמקדות בפונקציונליות של המערכות אלא מתוך התבוננות בשווקים שכל אחת מהן משרתת. השווקים נראים לכאורה דומים אבל הם שונים זה מזה מאוד. שתי החברות פועלות באינטנסיביות בכל גדלי החברות – קטנות, בינוניות וגדולות, וסיבל נהנית מהוותק שלה שהפך אותה לדברי פומבריאנט לסטנדרט בתחילת עידן השרת-לקוח, אבל סייסלפורס לטענתו משתבחת בתשתית מתקדמת יותר.

העובדות הללו מכתיבות את סוגי הלקוחות שכל חברה מושכת, כמו גם את ההחלטות לטווח ארוך על האבולוציה של המוצר. יש לסיבל-אורקל בסיס לקוחות גדול ושמרני יותר, ופומבריאנט מעריך כי הם החלו את חייהם במיחשוב שרת-לקוח ועברו שדרוג עם הזמן. כיום, סיבל מנסה להעביר את לקוחותיה למיחשוב מתקדם, בעוד שסיילספורס יוצרת את העתיד של המיחשוב.

לקריאת המאמר המלא