מדריך למנהלים: ההשפעות העסקיות של המדיה החברתית

“מהפכת המדיה החברתית הגבירה את קולו של כל לקוח והעצימה את כולנו לתפוס שליטה גדולה יותר על היחסים שלנו עם החברות והמותגים שאנו בוחרים לעשות עמם עסקים.”

כך נפתח, בתרגום חופשי, ebook שהפיקה Salesforce.com למענם של מנהלים בכירים התוהים כיצד ואם בכלל ערוצי המדיה החברתית משפיעים על המרחב העסקי והתחרותי בו הם פועלים. בפועל, הספרון הנאה והלא-ארוך במיוחד הזה, שנקרא The Social-Powered Enterprise eBook, מיועד לכל מי שמתוקף תפקידו אחראי על פעילויות מכירה, שיווק או שירות, או שלושתם גם יחד, ונדרש להבין איך משתלבים ערוצי המדיה החברתית השונים בפעילות הארגון.

image

ה-ebook כולל, כמתחייב, הקדמה בנוסח עדות ה-market trends, ולאחריה סקירה של שלושת האזורים המושפעים ביותר בעסק, קרי המכירה, השיווק והשירות. עיקר הספרון הדיגיטלי הזה מוקדש לבחינה מפורטת ומאירת עיניים – לרבות המלצות לפעולה מיידית וסיפורי לקוח – של המשמעות העסקית של פעילות מוכוונת-מדיה חברתית, או באנגלית, social-powered, בכל אחד משלושת המישורים הללו.

כך למשל, במישור שירות הלקוחות, מומלץ לארגון כי ינקוט באחת או יותר מהפעולות הבאות:

> ליצור מגע עם הלקוחות היכן שהם נמצאים – ולעודד אותם להשתמש בערוץ התמיכה המתאים ביותר לסיטואציה ולרגע.

> לעודד את צוותי השירות להשלים את הטיפול במידת האפשר במסגרת הטיפול המיידי בקריאה ולעדכן בהתאם את הערוץ.

> ליישם אוטומציה של מתודולוגיית האזנה למה שלקוחות אומרים במדיה החברתית, עם נהלים תואמים להפניית פוסט שאותר לנציג השירות המתאים.

> למצות למקסימום את הפוטנציאל הטמון במאגר הידע ולאפשר גישה נוחה אליו ככל האפשר של מערכי השירות והתמיכה.

  • > לשלב יחד את כל הערוצים, כך שנציג השירות יכול לראות בקלות ובמקום אחד את השיח עם הלקוח ולא משנה אם זה נעשה בערוץ רגיל או אחד מערוצי המדיה החברתית

מתיאוריה למעשה

אם אתם מעוניינים להעמיק את הבנתכם בנושא שעומד בליבו של ה-ebook הזה, ולראות הדגמה חיה של האופן בו תאורית ה-social enterprise מיושמת הלכה למעשה בכלים של Salesforce.com, נשמח לעמוד לשירותכם. רשמו בתיבה למטה את כתובת האימייל שלכם ונחזור אליכם לתיאום שיחה או פגישה.

Error: Contact form not found.