השילוב הקטלני בין ניהול קמפיינים במדיה חברתית ל-Marketing Automation

חברת Marketo הודיעה בשבוע שעבר על רכישתה של CrowdFactory, המספקת כלים לניהול קמפיינים במדיה חברתית. ללקוחות Marketo מדובר בבשורה חשובה. המשמעות העיקרית היא שניתן יהיה לשלב פעילויות ב’עומק’ המדיה החברתית כחלק ממערך פעילויות השיווק האוטומטיות שמוצרים כמו Marketo Lead Management מאפשרים לנהל. הנה כמה דוגמאות לאופן  בו זה עשוי להתבטא:

  • אחד הלידים שלכם שואל שאלה בטוויטר שמעידה על כוונה להיכנס לשלב הרכש, כוונה שלא היתה לה אינדיקציה קודמת. המערכת מסמנת את הליד, למשל על ידי העלאת ציון הליד שלו, ומתריעה לאיש המכירות הרלוונטי, והכל – אוטומטית.
  • לקראת תערוכה גדולה, מחלקת השיווק יוצאת בקמפיין שמטרתו לעודד לקוחות פוטנציאלים להירשם לפגישות קצרות בדוכן החברה. לשם כך נבנה דף פייסבוק ובו הגרלה נושאת פרס למי שמשאיר פרטים לצורך קביעת הפגישה. כל הנרשמים מתועדים במערכת האוטומציה שמעדכנת את ה-CRM ואף מפעילה נתיב פעילות אימייל מסוג nurturing שמתחיל מיד לאחר שהתערוכה מסתיימת.
  • מחלקת השיווק יוצאת בקמפיין תוכן שמכוון אנשים להורדה של eBook חדש בנושא עסקי כלשהו. בתוך ה-ebook נמצא קישור לשאלון (poll) בפייסבוק, שמטרתו איסוף מידע עקיף על כוונת רכישה. כאשר קוראים ממלאים את השאלון, מערכת האוטומציה בודקת את הסטטוס שלהם, ואם הם מזוהים כליד ב-CRM, איש המכירות האחראי עליהם מקבל התראה אוטומטית על מנת ליצור עמם קשר.

למעשה, אין קץ ליצירתיות שאפשר יהיה לבטא מרגע שפעילויות השיווק במדיה חברתית תשתלבנה במיקס פעילויות השיווק הכלליות תחת מערכת ניהול אחת. זהו עוד שלב משמעותי בדרך לשילובה של המדיה החדשה במדיה ה’ישנה’ ככלים שווי ערך בארסנל הכלים של מנהלי השיווק.

אם כבר מדברים על מדיה חברתית, אנחנו מניחים שאת הדיון אם יש לה מקום ב-B2B או לא כבר שמנו מאחורינו, אבל לאלה שעדיין מתלבטים או לא בטוחים, הנה זווית קצת שונה: מאמר שמסביר מדוע פעילות במדיה חברתית חשובה ומשפיעה על דרוג תוצאות החיפוש בגוגל.