מהי אוטומציית שיווק?

marketing_automationבעולם השיווק הממוחשב העדכני מוזכר רבות המושג “Marketing Automation” (אוטומציית שיווק), כשהמדובר הוא בפרקטיקה ממוחשבת שמאפשרת לחברה לקדם ביעילות פעילויות שיווק כדי לחזר אחר לקוחותיה הקיימים והפוטנציאליים. אוטומציית שיווק משאירה בין היתר בידי המערכת הממוחשבת את הפעולות הפשוטות יותר של חיזור אחר לקוחות, כמו מייל פנייה ראשוני, ומאפשרת לזהות מי מהלקוחות מביע עניין וכדאי “לתת גז” בטיפוחו לקראת עסקה. כך מתפנה לסוכנים זמן איכות לעסוק בנושאים המורכבים יותר של השיווק, ומתאפשר להם באמצעות המערכת מעקב אינטנסיבי וחכם אחר האינטראקציה עם הלקוחות. הפרקטיקה הזו טובה הן להתחלת עסק ובניית מאגר לקוחות, והן לארגונים גדולים ומורכבים.

מהי מערכת Marketing Automation?

המערכת, כשמה, היא אוטומטית, אבל החברה המשתמשת שולטת בהגדרותיה. האם לצאת בקמפיין דוא”ל אוטומטי או לבחור בפעילות אחר – זה בידיים שלך, והיא תפעל עפ”י ההגדרות שיוחלטו. המערכת יכולה לחסוך לך זמן יקר של חיפוש אתרי שיווק באינטרנט, ולעשות את החיפוש עבורך לפי הגדרות חיפוש. ניתן לייצר חיבור בין המערכות של Marketo ומערכות של חברות נוספות לאוטומציית שיווק למערכות ה-CRM של  Salesforce, לשם מיקסום פעילות המעקב אחר הלקוחות ויצירת או איתור ההזדמנויות.

כדאי לי?

בוודאי שכדאי. מערכות לאוטומציית שיווק הן צעד גדול קדימה בהחכמת שירותי הדוא”ל (ESPs). לשם ניצול מיטבי של אוקיינוס אפשרויות הפרסום שנפתח בעולם האינטרנט, יש להשתמש בטכנולוגיה חכמה. זו הדרך העדכנית והמנצחת לפתח את העסק ולהגדיל את מאגר הלקוחות.

 * התמונה צולמה ע”י quapan, משתמש האתר Flickr